Україна, Київ

Новини

Twitter
Нравится
Social buttons

Серія «подорож в контент-маркетинг» – зупинка 3-я.

Продовжуємо публікацію серії «подорож в контент-маркетинг». В другій  частині ми вже дискутували про кейси (їх явну нестачу) та про те, як наші маркетологи використовують канал соц. медіа. Минулий тиждень дав серію нових вражень та питань.

Ключове питання – «вірю – не вірю»

Один з найбільш досвідчених та ерудованих маркетинг-директорів задав в соц. мережах 3 ключові заперечення щодо нашої кампанії «контент- як засіб №1». Він відкрито та чітко (і в цьому теж ознака його професійності) висловився

«1) Контент-маркетинг – НЕ є чимось новим та революційним в маркетингу чи бізнесі  2) Контент НЕ здатен генерувати якісні ліди на наших В2В ринках – принаймі промислових, і 3) Контент-маркетинг НЕ може існувати окремо від маркетингу організації в цілому – він має бути інтегрованим в маркетингові комунікації.»

Цінність цих питань в тому, що нарешті ми (хто вірить в контент-маркетинг) дочекались відкритих та ясних заперечень. Ясність запитань надає можливість ясних відповідей та доповнює картину нашого В2В про що нижче. Разом з тим, складність цих питань, в тому, що а) аргументи справді важко знайти на наших промислових ринках – а чужі не рахуються, б) навіть якщо ми їх знайдемо, очевидно, що ми маємо проблему з позицією «вірю чи не вірю». Саймон Сайнек чудово ілюстрував цей феномен 5 років тому, пояснюючи, що людський мозок влаштований таким чином, що першою «спрацьовує» наша права півкуля (почуття, емоції, вірування…), а потім ліва їй приводить належні аргументи, щоб підтвердити самому собі «чому я вірю – чи не вірю». Отже, складність нашої дискусії в тому, що неможливо переконати в чомусь людей, які не вірять в ідею. З іншого боку, кожен інноватор проходить цей шлях  - адже віра передається. Саме тому, інноваторів (в маркетингу також) називають «євангелістами». І якщо ми хочемо розповсюджувати нові підходи – дуже важливо демонструвати свою віру.  Як? – перш за все, демонстрацією власної професійності та результатів роботи.

Технології – на вихід

Інтерв’ю Дениса Шевчука – керівника напрямку CRM & Collaboration від SMART Business цікаве декількома аспектами. Вперше ми чуємо про продукт Marketing Automation від Microsoft, про те, як він позиціонується на українському ринку, на кого разрахований тощо. Звичайно, на фоні маже повної відсутності світових лідерів як Hubspot чи Marketo на українському ринку,  MS Dynamic Marketing здавалось би має непогані шанси на успіх. Адже інстальований парк CRM, відомість бренду, наявність кваліфікованих партнерів – це величезні переваги Microsoft. З іншого боку, питання  «а чи готовий ринок?» - є. Денис відверто коментував наші питання і чіткої відповідь на це болюче (для багатьох інноваторів) питання не було. Попит, який є – ще не означає готовність. І два ключові бар’єри ті самі – 1) відсутність налагоджених бізнес-процесів в маркетингу (Денис більш говорить про «дисциплінованість»), 2) відсутність якісного контенту. Ці речі притаманні більшості наших В2В організацій і в цьому контексті питання поставленні вище одним з СМО звучать більш релевантно. Отже, як швидко та коли  поїде «машина лідів»  під прапором Microsoft – питання відкрите.  Однак, немає сумнівів що вона таки поїде.

 

Остаточна версія – аналітичний звіт по контент-маркетингу

Зрештою ми дочекались повної та остаточної версії аналітичного, бенчмаркингового звіту «Контент-маркетинг: стан та перспективи розвитку 2015» від ММГ та B2B Ray. По відношенню до минулих часткових анонсів, ця повна версія уточнює та шліфує портрет маркетолога як перехідний від «любителя до профі». З обмовкою, що це стосується тільки респондентів, що представляють ту саму частину інноваторів та ранніх послідовників. Інсайти звіту демонструють контрастні явища, що властиві першопрохідцям – наприклад, останні місця таких видів контенту як білі та е-книги, відео, вебінари та кейси на фоні захоплення соц. мережами.  Або ж, як розуміти відсутність будь-яких технологій для управління активностями маркетингу в більш ніж 60% респондентів на фоні заяв, що «контент-маркетинг є одним з головних пріоритетів розвитку»? Як можливо управляти маркетингом в наші дні без технологій і що тоді говорити про решту ринку, яка апріорі ще дальше? З іншого боку майже очевидно, що є проблема й з термінологією – багато респондентів, очевидно, не віднесли то «технологій» звичайні CMS як WordPress, хоча це на сьогодні потужна платформа для управління контентом на сайтах. Тому «все нормально» – радше за все, ми бачимо природні процеси нашого розвитку і речі, які притаманні ранньому рівню зрілості.

В рекомендаціях автори наголошують на пріоритеті цілей по лідогенерації, яка відповідно має підтягувати вказані вище види контенту та залучення справжніх експертів.

***********

Які висновки цього разу? Не робимо ніяких – до конференції 24 вересня залишився тиждень, тому збираємось з думками та питаннями на цю подію. Ключові висновки, свідчення з перших уст, аналітичні деталі  і, власне, - яскрава демонстрація тої самої віри, все це прозвучать саме там. Як каже Саймон Сайнек, головне чому люди купують полягає в розумінні не того «що ви робите – а чому ви це робите».

Источник: b2b-insight.com

Інноваційний спонсор

Офіційний спонсор

Освітній партнер

Інформаційні партнери

детальніше посилання
ACMU
детальніше посилання
ACC
детальніше посилання
BSK
детальніше посилання
Лига Закон
детальніше посилання
Top Events
детальніше посилання
UREC
детальніше посилання
Yalantis
детальніше посилання
UAM
детальніше посилання
Fastforvard
детальніше посилання
Mneniya.pro
детальніше посилання
Agency of Industrial Marketing
детальніше посилання
TexTerra
детальніше посилання
MMГ
детальніше посилання
Selclones
детальніше посилання
Eleks
детальніше посилання
Business People
детальніше посилання
Dansoff
детальніше посилання
B2B
loading
Loading the next set of posts...

Про сайт

B2B Ukraine - спільнота менеджерів з маркетингу та продажів В2В. Функціонує в форматі клубних зустрічей та івентів, має раду експертів, в соцмережах об'єднує більше 3 тис учасників

Контакти

Питання по участі в конференції ,

+380 93 121 55 73

Питання по співпраці та партнерству ,

+380 50 327 34 61

Інші питання –