Україна, Київ

Новини

Twitter
Нравится
Social buttons

Юрчак Олександр, ведучий клубу B2B Ukraine

Наша концепція конференції з контент-маркетингу передбачає збір експертних думок з різних країн світу та різних ринків. Оскільки честь збирати все це випала мені – цікавих вражень та інсайтів вже достатньо, щоб ними поділитись. Починаємо серію наших блогів  спеціально до конференції 24 вересня, яку ми назвали «подорож в контент-маркетинг». Сьогодні зупинка №1 – викладаємо враження від перших інтерв’ю наших експертів, а також інші – дотичні до тем конференції.

SEO-шники– як найбільші шкідники та найбільша надія

Наші спікери Катерина Єрошина (Мінськ) та Денис Савельєв (Москва) неодноразово згадали в своїх інтерв’ю напрямок SEO як складову інтернет-маркетингу, що також має відношення до контент-маркетингу. І в цих розмовах, і в інших дискусіях в соц. мережах відчувається, що SEO-шники добряче «насолили», якщо не «дістали» наших колег-експертів :) Денис влучно малює портрет пост-радянського «SEO-інженера»– «Наш оптимизатор, в отличие от западного коллеги – это реверс-инженер поисковых систем, который ищет (и находит) уязвимости поисковых алгоритмов, чтобы использовать их в своих интересах. На Западе же SEO-оптимизатор – это маркетолог. Он работает с людьми, а не с поисковыми алгоритмами». Катерина Єрошина додає до цього вже  наслідки такого становища речей «SEO-шники приучили рынок к текстам, которые никому не нужны. И мы это мирно приняли»

Разом з тим Денис, оцінюючи стан ринку контент-маркетингу, як нульовий («…рынка по сути нет») покладає надії саме на SEO – «он (рынок) измениться только в тот момент, когда SEO-агенства начнут внедрять методики контент-маркетинга в свои циклы работ по клиентским проектам.»

 

Інноватори та інші – картина строката, але розрив збільшується

Наші експерти Віта Кравчук (Київ) та Олена Занічковська (Львів) разом дали добре уявлення про інноваторів та їх розрив з іншою частиною В2В. Віта чітко перераховує категорії інноваторів контент-маркетингу – це діджитал агентства, ІТ-компанії та провайдери бізнес-послуг. Віта  пояснює «чому саме вони»: інтернет – це їх рідне середовище і вони першими зрозуміли, що контент – це потужний засіб для власного просування.  Де є постачальники В2В-обладнання та промислові ринки?– далеко-далеко позаду. Особливо – вітчизняні.

Український бенчмарк – копія кращих світових практик 

Олена, яка представляє саме такого інноватора (компанія Eleks), в своєму інтерв’ю  власне встановлює параметри бенчмарк в контент-маркетингу до яких більшості наших великих В2В компаній ринку ще дуже далеко.

  • Підбір «правильних технарів» та їх залучення в складних В2В – важливіші за «правильну» структуру. Має бути «вогонь в очах» та бажання нести цей вогонь в маси.
  • Продакт маркетинг та Марком мають доповнювати одні одних та тісно співпрацювати -  якщо перші генерують оригінальну ідею, то другі мають її доводити до сучасного рівня як на рівні «упаковки» так і просування

Водночас зрозуміло, що саме ІДЕЯ лежить в основі ідейного лідерства. Звучить просто і навіть банально, але в реалізації – дуже складно. Про це буде багато уваги, в тому числі й від Eleks, на конференції 24.09. Озвучена позиція Eleks 1:1 співпадає з поглядами та практиками в B2B Ray і відображає кращі світові практики. Водночас – знаючи картину на інших В2В ринках, – відзначимо, що такий підхід надзвичайна рідкість і добре якщо в Україні набереться хоча б з десяток компаній, які демонструють рівень подібний до Eleks. Але я можу помилятись – для того і потрібна конференція, як широкий обмін та демонстрація кращого досвіду, щоб побачити справжню картину.

Що є стратегія контент-маркетингу – чи ми не плутаємо речі?

Власне, інший підхід «побачити всю картину» – це опитування. Ми його закінчуємо на цьому тижні з Дмитром Роденко з ММГ – хто ще не прийняв участі, – будь-ласка, можете приєднатись. Перше ознайомлення з результатами вже дає цікаві речі – 25% з респондентів зазначає, що вже мають «формалізовану стратегію контент-маркетингу». Будь-хто з досвідчених управлінців чи людей з бізнес-освітою знає, що шлях до формалізації стратегії довгий, а тим більше в нових, інноваційних напрямках. Адже там маса білих плям, очевидні помилки і є чимало експериментів, через які потрібно пройти. Наприклад, серед білих плям – портрет buyer persona, – це основа стратегії КМ. В B2B Ray ми практикуємо цю методику вже більше року і знаємо, наскільки вона складна в освоєнні нашими компаніями. Тому яким чудом наші компанії вже умудрились формалізувати стратегії з контент-маркетингу – загадка та інтрига. Допускаю, що більшість мала під «стратегіями» щось зовсім інше.

Відмова Word Factory як свідчення високого класу та приклад для медіа-партнерства

Поділюсь також наболілим. Низька ефективність медіа-партнерства (не тільки в цій конференції) спонукали мене написати пост про те, чи дійсно працює в В2В модель медіа-партнерства, що очевидно занесена з В2С. Багато потенційних партнерів відверто засмучують та навіть дратують, бажаючи за 1 свій анонс чи 1 розсилку мати на конференції і своїх представників, і роздатку etc. На цьому фоні мені надзвичайно сподобалась відмова Наталії Воскобойнікової з Word Factory приєднатись до нас в статусі медіа-партнера. Власне, з Word Factory я познайомився зовсім недавно і їх рівень контенту– дійсно класний. Тому й виникла ідея запросити на конференцію як партнера. То чому Наталя відмовилась? Дуже просто – наші цільові аудиторії не співпадають і Наталя не побачила своєї доданої цінності в цій якості. Як на мене, це і є рівень та клас сучасного маркетера, одна з ознак якого принцип – Always Add Value. Розуміння цільової аудиторії при цьому первинне. Як ви можете додавати цінність в просуванні продукту, якщо навіть не знаєте цільової і не маєте до неї доступу? Отже, шкода, що Word Factory не з нами – але визнаю та знімаю капелюха за професійність :)

Українська чи російська

Наостанок маленька ремарка. Це пост написаний українською, хоча для мене вже давно очевидно – рівень активності в російськомовних професійних соц. мережах на порядок вищий, ніж в українських. Водночас, добре знаю, що професіоналів в Україні не менше. Чому вони себе не ведуть активно в наших, рідних групах – як «В2В Маркетинг в Україні» на Facebook чи B2B Ukraine на Linkedin,- до кінця не зрозуміло. Але думаю, що інерція та природнє бажання бути там де більше людей та цікавіше – є вагомими складниками. З іншого боку та зважаючи на час – можливо пора генерувати щось справді своє та українською? Створювати свої еко-системи, які працюють на Україну та на власний розвиток?

Що в сухому залишку

Отже, ця перша зупинка добре показує «хто з нами в дорозі» – зрозумілі категорії інноваторів, зрозумілі позиції експертів, прояснились акценти, також ясно, що партнерів потрібно «фільтрувати» та орієнтувати.

З того, що можна сприймати як takeaway (напрямки дій), а також дискусійні речі, зазначу

  • Як нам прискорювати розвиток в контент-маркетингу

«Бенчмарк? – так. Але важливіші маленькі кейси для маленьких компаній, які б побачили в цьому конкретні вигоди та перспективу розвитку»,  – чудова думка Катерини Єрошиної.  Але, думаю, що перш за все це важливо не для зовнішніх гравців, – принаймі не тільки для них, – а для самих маркетерів В2В, хто вже проникнувся ідеєю контент-маркетингу, як  головного напрямку сучасного В2В. Показуєте своїм СЕО, що таке справжній контент та як він може впливати на бізнес – маленькими, але постійними та регулярними кейсами. А ми зі свого боку вже готові вас заохочувати – оголошуємо новий конкурс на краший міні-кейс з контент-маркетингу.

  • З дискусійних речей відзначу
    •  стратегії – перші кроки та «що таке стратегія» – це треба обов’язково обговорювати. Тут є маса відкритих питань. До речі, круглий стіл маркетинг-директорів, який відбувся 27.08 чітко артикулював “хто що має робити” в КМ. Детальніше про це – за тиждень.
    • Також – очевидна різниця в поглядах та дискурсі між інтернет-маркетологами та чистими В2В-шниками. Себе відношу до останніх і ясно бачу, що в наших дискусіях SEO ніяк не фігурує. Можливо, ми ще чогось не розуміємо, але те що вже очевидно – з «інженерами – оптимізаторами» нам явно не по дорозі ) Власне, як і з «чистими» копірайтерами, яких вже повно в В2С. Контент-маркетинг В2В – це щось значно більше, цілісніше, глибше і що потребує комплексних знань та навичок цілої команди.

Бажаєте подорожувати разом? – слідкуйте за нашими публікаціями, – наступна зупинка не менш цікава.

Інноваційний спонсор

Офіційний спонсор

Освітній партнер

Інформаційні партнери

детальніше посилання
ACMU
детальніше посилання
ACC
детальніше посилання
BSK
детальніше посилання
Лига Закон
детальніше посилання
Top Events
детальніше посилання
UREC
детальніше посилання
Yalantis
детальніше посилання
UAM
детальніше посилання
Fastforvard
детальніше посилання
Mneniya.pro
детальніше посилання
Agency of Industrial Marketing
детальніше посилання
TexTerra
детальніше посилання
MMГ
детальніше посилання
Selclones
детальніше посилання
Eleks
детальніше посилання
Business People
детальніше посилання
Dansoff
детальніше посилання
B2B
loading
Loading the next set of posts...

Про сайт

B2B Ukraine - спільнота менеджерів з маркетингу та продажів В2В. Функціонує в форматі клубних зустрічей та івентів, має раду експертів, в соцмережах об'єднує більше 3 тис учасників

Контакти

Питання по участі в конференції ,

+380 93 121 55 73

Питання по співпраці та партнерству ,

+380 50 327 34 61

Інші питання –